Menu

Nowy rok formacyjny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5665634

Statystyki

Krótka historia powstania wspólnoty IGNIS

Wspólnota jest owocem rekolekcji przeprowadzonych w dniach 22 - 24 kwietnia 2016 r. w Zaczerniu k/Rzeszówa dla kandydatów do bierzmowania. Rekolekcje prowadziła młodzież z parafii Świętej Rodziny oraz NMP z La Salette w Rzeszowie wraz z ks. Michałem Popowskim Misjonarzem Świętej Rodziny. W czasie rekolekcji kilkunastu uczestników zostało dotkniętych przemieniającą mocą Ducha Świętego w takim stopniu, że postanowili stworzyć wspólnotę. Pierwsze spotkania organizacyjne odbyły się już kilka dni po powrocie z Zaczernia. Pierwsze „kroki” wspólnoty przypominały opuszczenie wieczernika przez Apostołów po Zesłaniu Ducha Św: „Upili się młodym winem” (Dz 2, 1-13). Wspólnota jest zatem mocno związana z symboliką Ducha Świętego i od tego wzięła swoją nazwę (ignis – łac. ogień).

Cele wspólnoty IGNIS

Celem wspólnoty IGNIS jest ewangelizacja środowiska, w którym żyją jej członkowie. Dzieje się to poprzez żywy entuzjazm i radość płynącą z faktu przebywania blisko Boga i we wspólnocie. Wspólnota nie ma ściśle określonych środków jakimi chce ewangelizować lecz korzysta z każdych jej dostępnych: modlitwa, śpiew, taniec, świadectwo życia, multimedia, zabawa i inne. Ponieważ wspólnota ta powstała w trakcie przygotowania do bierzmowania dlatego swoją uwagę skupia m.in. na kandydatach do sakramentu bierzmowania. Chce ich zapalać ogniem (ignis) Ducha Św. do życia chrześcijańskiego.

Formacja wspólnoty IGNIS

Wspólnota w swoim założeniu ma przypominać wspólnotę Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Jej tekstem podstawowym w formacji jest księga Dziejów Apostolskich. To z niej wspólnota IGNIS czerpie dla siebie wskazówki dla ciągłego formowania i spełniania swojego zadania.

Członkowie wspólnoty:

Do wspólnoty może należeć każdy kto otrzymał dary Ducha Św. udzielane w sakramencie bierzmowania i chce według nich żyć i je rozwijać. W spotkaniach wspólnoty mogą uczestniczyć także osoby przygotowujące się do bierzmowania i pragnące wejść w szeregi wspólnoty po otrzymaniu sakramentu. Członkami wspólnoty stają się jednak dopiero po otrzymaniu darów Ducha Świętego czyli po bierzmowaniu.

SPOTKANIA:  poniedziałek o godz. 19.00 (w sprawie miejsca kontakt z ks. Opiekunem)

ODPOWIEDZIALNY:  ks. Sebastian Sobkowiak MSF

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 września 2020

(265. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...