Menu

Nowy rok formacyjny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5665731

Statystyki

Chór Sancta Familia jest młodszy od Parafii jedynie o kilka miesięcy. Pierwszym Prezesem chóru była śp. Joanna Dziura. Drygentem chóru jest obecnie Andrzej Szypuła.

PRÓBY: poniedziałek i środa - godz. 19:00 sala św. Joanny Molla (parter)

ODPOWIEDZIALNY: Ks. Ireneusz Drawc MSF

20-lecie parafii - wrzesień 2005

Odpust parafialny 2007

Srebrny Jubileusz Parafii - 19.09.2010

Jubileusz SANCTA FAMILIA

Chór „Sancta Familia" z parafii Misjonarzy Świętej Rodziny w Rzeszowie 5 czerwca br. obchodził jubileusz 25-lecia swojej pracy. Obchody jubileuszu połączono z XIII Przeglądem Pieśni Eucharystycznych, którego Chór „Sancta Familia" był pomysłodawcą, organizatorem i gospodarzem.
W uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. uczestniczyli: w imieniu Biskupa ordynariusza kanclerz kurii ks. dr Jerzy Buczek, liczni kapłani oraz delegacje instytucji i wielu sympatyków z dr. Mieczysławem Janowskim, eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego.
Po Mszy św. w ramach przeglądu wystąpiły chóry rzeszowskie: „Emmanuel" z parafii Judy Tadeusza, „Oremus" z parafii św. Józefa, „Ave Maria" z parafii Matki Bożej Saletyńskiej i „Collegium Musicum" działający przy WDK, a także chór „Camerata" z Soniny. Gospodarz uroczystości, chór „Sancta Familia", w ramach przeglądu wykonał koncert, na który złożyło się 8 utworów.
Dyrygentem Chóru „Sancta Familia" od 16 lat jest Ludwik Sowiński. Prezesem chóru - Barbara Matwij. Pracę Chóru „Sancta Familia" dokumentuje 5-tomowa kronika, na podstawie której zostało napisane wydawnictwo pt. „Święte wzruszenie - 25 lat Chóru Sancta Familia w parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie 1986-2011" autorstwa Andrzeja Szypuły. Z okazji jubileuszu Chór nagrał okolicznościową płytę.
Gratulacje, kwiaty, podziękowania i odznaczenia długoletnich, zasłużonych chórzystów zakończyły oficjalną część uroczystości.

Barbara Matwij

 [1] 

Powrót

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 września 2020

(265. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...