Menu

25. lat ADS-u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4377852

Zespół dziecięco – młodzieżowy GIOIA, czyli "Radość", działający przy naszej parafii powstał w 1995 roku. Założycielem zespołu jest Ks. Mirosław Fąs MSF pracujący obecnie w Czechach. Zespół GIOIA liczy ok. 40 osób, głównie dziewczynek, jest też kilku chłopców. Zespół dzieli się na dwie grupy, tzw. GIOIĘ "starszą" czyli osoby z gimnazjum, liceum i starsze, oraz "młodszą" - dzieci ze szkoły podstawowej. Zespół włącza się w przygotowanie oprawy muzycznej niedzielnej Mszy św. z udziałem dzieci, zachęcając do wspólnego śpiewu wszystkich wiernych. GIOIA chwali Pana Boga swoim śpiewem także w Święta Bożego Narodzenia i podczas Triduum Paschalnego, a także uroczystości Pierwszej Komunii Świętej czy Bierzmowania. W ciągu roku członkowie zespołu razem z rodzicami organizują różne spotkania okolicznościowe: ogniska, spotkania opłatkowe, jasełka. Starają się też każdego roku wspólnie wyjeżdżać. Odwiedzili między innymi: Kraków, Łagiewniki, Lublin, Kalwarię Zebrzydowską, Gliwice, Niepokalanów. Byli też za granicą: w Wiedniu i Pradze. Brali też udział w różnych festiwalach, szczególnie w konkursach kolęd, przeglądach piosenki religijnej. Śpiewali także w Domu Opieki Społecznej i w szpitalu z okazji Dnia Chorego. Zespół GIOIA stara się swoim śpiewem chwalić Boga i nieść radość ludziom.

Zespół spotyka się na próbach śpiewu raz w tygodniu, w soboty o godz. 11.00 w sali na piętrze.

ODPOWIEDZIALNY:

Ks. Aliaksei Papliouka MSF

Zespół GIOIA - następne pokolenie

Zespół Gioia (radość), działający przy naszej parafii nieprzerwanie od 1995 roku, to już kolejne pokolenie dzieci, które z całą radością swoich serc wyśpiewują uwielbienie Panu Jezusowi.

Powrót

Zespół GIOIA

Zespół dziecięco – młodzieżowy GIOIA, czyli "Radość", działający przy naszej parafii, powstał w 1995 roku. Jest już pełnoletni :) (fot. archiwum parafialne)

Powrót

GIOIA i "Książki na walizkach" - 15.06.2013

W dniu 15 czerwca br. Zespół Gioia wziął udział w akcji finałowej imprezy „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”. Na początku odbył się bajkowy korowód sprzed Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sokoła 13. W przemarszu wzięły udział różne dziecięce grupy taneczne i wokalne, a także indywidualne rodziny. Było bardzo kolorowo, towarzyszyły nam wróżki, czarodziejki, elfy i inne bajkowe postaci, wraz z którymi dzieci wykrzykiwały hasła zachęcające do czytania książek, np. „Koko, koko – książka spoko”, „Hura, hura – literatura”, „Biblioteka jest cool, bo książek ma full”. Korowód przeszedł aż do teatru Maska, gdzie odbyła się najważniejsza część imprezy, czyli występy wszystkich grup dziecięcych, w tym naszego zespołu Gioia, który wykonał piosenkę „Dziecięcy taniec Cziki – ta”. Główną atrakcją było jednak spotkanie ze znanymi pisarzami: Beatą Ostrowską, Joanna Olech, Joanną Papuzińską, Kazimierzem Szymeczko oraz Tomaszem Trojanowskim. Autorzy chętnie rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć wraz z dziećmi. Możemy być dumni z zespołu Gioia, dla którego był to pierwszy występ na teatralnej scenie oraz pierwsza świecka piosenka, jaką wykonał. Dzieci poradziły sobie… śpiewająco! Wniosły w imprezę dużo swojej radości i rozbrajającego uśmiechu. I szczerze wyśpiewywały, że:

Dziecięcy taniec wszystkich łączy nas,
nikt nie żałuje dnia, kiedy muzyka gra.
U dzieci cziki, cziki, cziki-ta
To znaczy zdradzę Wam
Nie umiem tańczyć sam!

Izabela Zuber

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

sobota,
17 listopada 2018

(321. dzień roku)

Święta

Sobota, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki