Menu

Dom Zakonny Misjonarzy Świętej Rodziny

Dom Zakonny MSF

Dom Zakonny Misjonarzy Świętej Rodziny w Rzeszowie erygował 24 lutego 1993 roku ówczesny Przełożony Generalny Misjonarzy Świętej Rodziny ks. Egon Faerber MSF. Uroczyste wprowadzenie na urząd Rektora Domu Zakonnego pierwszego przełożonego tego Domu, ks. Ryszarda Boćkowskiego MSF, dokonał w dniu 1 lipca 1993 roku ks. Wiceprowincjał Joachim Rzeźniczek MSF. Ks. Ryszard po dwóch kadencjach został przeniesiony do pracy duszpasterskiej do Włoch jako Proboszcz rzymskiej parafii św. Remigiusza.
Kolejnym Rektorem Domu Zakonnego z dniem 1 lipca 1999 roku został ks. Marek Winiarski MSF. Po trzech kadencjach ks. Marek przeniesiony został do Wielkiego Klincza, a obecnie jest proboszczem w Żernicy (diecezja gliwicka).
Z dnim 1 lipca 2008 roku Przełożonym Domu Zakonnego i Proboszczem parafii został ks. Andrzej Kinal MSF.

Kaplica domowa

 

Do Domu Zakonnego w Rzeszowie przynależy sześciu zakonników:

  • Ks. Andrzej Kinal MSF - Rektor i Proboszcz
  • Ks. Łukasz Biełusz MSF
  • Ks. Radosław Deręgowski MSF
  • Ks. Marek Gubernat MSF - student, Lublin
  • Ks. Marian Jaśkiewicz MSF
  • Ks. Michał Popowski

Więcj informacji o posłudze kapłanów i braci ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny: http://misjonarzemsf.pl/

WIZYTACJA GENERALNA DOMU ZAKONNEGO

" W czasie kadencji urzędowania (sześć lat) przełożony generalny, osobiście lub przez swojego pełnomocnika, zobowiązany jest przeprowadzić wizytację kanoniczną we wszystkich prowincjach. Niech odwiedza poszczególne prowincje tak często, jak jest to możliwe; niech stara się poznać warunki pracu na terenach, na których pracuje Zgromadzenie." Tak Konstytucje i Dyrektorium Generalne MSF określają wizytację generalną, która w Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny odbyła się we wrześniu br. Wizytację przeprowadził Ks. Generał Edmund Michalski MSF i jego asystenci.

W dniach 25 - 27 września 2012 roku miała miejsce wizytacja generalna Domu Zakonnego w Rzeszowie, którą przeprowadzili Ks. Generał Edmund Michalski MSF i Ks. Santiago Fernandez del Campo MSF - Asystent.

http://www.misafa.org/

HASŁO ROKU

Idźcie i głoście

Dzisiaj jest

sobota,
27 maja 2017

(147. dzień roku)

Święta

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

Prowincja Polska MSF

I Komunia św.

Licznik

Liczba wyświetleń:
3406654

Statystyki

Wyszukiwanie