2 LUTEGO 2021

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
6102749

Statystyki

Dom Zakonny Misjonarzy Świętej Rodziny

Dom Zakonny MSF

Dom Zakonny Misjonarzy Świętej Rodziny w Rzeszowie erygował 24 lutego 1993 roku ówczesny Przełożony Generalny Misjonarzy Świętej Rodziny ks. Egon Faerber MSF. Uroczyste wprowadzenie na urząd Rektora Domu Zakonnego pierwszego przełożonego tego Domu, ks. Ryszarda Boćkowskiego MSF, dokonał w dniu 1 lipca 1993 roku ks. Wiceprowincjał Joachim Rzeźniczek MSF. Ks. Ryszard po dwóch kadencjach został przeniesiony do pracy duszpasterskiej do Włoch jako Proboszcz rzymskiej parafii św. Remigiusza.

Kolejnym Rektorem Domu Zakonnego i Proboszczem z dniem 1 lipca 1999 roku został ks. Marek Winiarski MSF. Po trzech kadencjach ks. Marek przeniesiony został do Wielkiego Klincza, a obecnie jest proboszczem w Żernicy (diecezja gliwicka).

Z dnim 1 lipca 2008 roku Przełożonym Domu Zakonnego i Proboszczem parafii został ks. Andrzej Kinal MSF. Po trzech kadencjach ks. Andrzej został przeniesiony został do Domu Zakonnego w Ciechocinku.

Nowym Rekotorem Domu Zakonnego i Proboszczem z dniem 1 lipca 2017 roku został mianowany ks. Grzegorz Kałdowski MSF.

Kaplica domowa

 

Do Domu Zakonnego w Rzeszowie przynależy sześciu zakonników:

  • Ks. Grzegorz Kałdowski MSF - Rektor i Proboszcz
  • Ks. Łukasz Biełusz MSF
  • Ks. Ireneusz Drawc MSF
  • Ks. Joachim Leszczyna MSF
  • Ks. Filip Manikowski MSF
  • Ks. Sebastian Sobkowiak MSF

Więcj informacji o posłudze kapłanów i braci ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny: http://misjonarzemsf.pl/

WIZYTACJA GENERALNA DOMU ZAKONNEGO ' 2018

W dniach 10 - 12 września 2018 roku w naszej rzeszowskiej wspólnocie zakonnej gościliśmy członków Zarządu Generalnego Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Rzymu. Był to  Ks. Agustinus Purnama MSF - Wicegenerał  i Ks. Bogdan Mikutra MSF - Asystent Generalny i Sekretarz.

Na zakończenie wizytacji wszyscy kapłani odprawili Mszę św., która była sprawowana w intencji wspólnoty zakonnej MSF w Rzeszowie, parafian i zmarłych kapłanów i brata, którzy pracowali w Rzeszowie.

www.misafa.org

WIZYTACJA GENERALNA DOMU ZAKONNEGO ' 2012

" W czasie kadencji urzędowania (sześć lat) przełożony generalny, osobiście lub przez swojego pełnomocnika, zobowiązany jest przeprowadzić wizytację kanoniczną we wszystkich prowincjach. Niech odwiedza poszczególne prowincje tak często, jak jest to możliwe; niech stara się poznać warunki pracu na terenach, na których pracuje Zgromadzenie." Tak Konstytucje i Dyrektorium Generalne MSF określają wizytację generalną, która w Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny odbyła się we wrześniu br. Wizytację przeprowadził Ks. Generał Edmund Michalski MSF i jego asystenci.

W dniach 25 - 27 września 2012 roku miała miejsce wizytacja generalna Domu Zakonnego w Rzeszowie, którą przeprowadzili Ks. Generał Edmund Michalski MSF i Ks. Santiago Fernandez del Campo MSF - Asystent.

http://www.misafa.org/

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

ZGROMADZENI
NA ŚWIĘTEJ
WIECZERZY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 września 2021

(263. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...