2 LUTEGO 2021

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
6102858

Statystyki

Wydarzenia - artykuły

Prezentacja książki „Pytanie o liturgię” autorstwa ks. dra hab. Waldemara Pałęckiego MSF, profesora KUL - 15 lutego 2015 r.

W dniu 19 września parafia Świętej Rodziny w Rzeszowie świętowała Srebrny Jubileusz. 28 sierpnia 1985 roku JE. Ks. Abp Ignacy Tokarczuk erygował parafię pw. Świętej Rodziny i powierzył ją Misjonarzom Świętej Rodziny.

28 sierpnia 1985 roku J.E. Ks. Biskup Ignacy Tokarczuk podpisał akt erekcyjny parafii pw. Świętej Rodziny w Rzeszowie. 19 września 2010 roku będziemy dziękować Bogu za 25. lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej.

Autorska Pracownia Sztuki Sakralnej WIDELSKI

W dniu 17.11.2007 r. rozpoczęło się w Diecezji Rzeszowskiej nawiedzenie relikwii bł. Karoliny Kózka. Relikwie Patronki Diecezji goszczą w poszczególnych parafiach przez jeden dzień. Peregrynacja jest inicjatywą duszpasterstw młodzieżowych działających w Diecezji.

W niedzielę, 6 lipca, na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystego wprowadzenia nowego Proboszcza dokonał Ks. Dziekan Stanisław Tomkowicz.

Kilka tygodni temu Ksiądz Prowincjał odwołał Ks. Marka z funkcji przełożonego, a że jest ona połączona z urzędem Proboszcza, wiec tym samym z dniem 30 czerwca tegoż roku Ksiądz Proboszcz zakończył pracę duszpasterską w Parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie.

Prawie rok temu, w sierpniu 2007 roku, Ksiądz Paweł Sobczak MSF, wtedy jeszcze diakon, rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii.

Tegoroczny Przegląd Pieśni Eucharystycznych, jubileuszowy, bo dziesiąty, był nadzwyczaj uroczysty. Aż 10 chórów spotkało się razem, by wielbić Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W czasie weekendu 18 – 20 kwietnia 2008 r. gościliśmy w naszej parafii piętnaście małżeństw, które wzięły udział w kursie ewangelizacyjnym „Tobiasz i Sara”.

Wykonawcy: Solistka Filharmonii Narodowej Agata Marcewicz - Szymańska (sopran),Chór „Iubilaeum” z parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie i młodzieżowa kapela smyczkowa po kierownictwem dyrygenta Tomasza Orkiszewskiego

W roku 2000 p. Maria Gotkowska ofiarowała do naszego kościoła parafialnego obraz Miłosierdzia Bożego, który został umieszczony w prawej nawie i poświęcony w II Niedzielę Wielkanocną, gdy Jego Świątobliwość Jan Paweł II kanonizował w Rzymie Sekretarkę Jezusa Miłosiernego, s. Faustynę Kowalską. W tym samym roku początkiem maja, staraniem p. Barbary Łabędzkiej, trafiły do naszej parafii relikwie Św. Siostry Faustyny. Od pewnego czasu czciciele Miłosierdzia Bożego i parafianie zwracali się do ks. Proboszcza z prośbą o wyeksponowanie obrazu Bożego Miłosierdzia przez budową ołtarza lub bocznej kaplicy dla tegoż obrazu.

27 stycznia 2007 r. w Bisingen w Niemczech zmarł Ks. Krystian Kampa MSF. Był pierwszym Wikariuszem naszej Parafii w latach 1985 – 87. Ostatnio spotkaliśmy się z Nim we wrześniu 2005 roku z okazji 20-lecia Parafii. Miał 48 lat.

Nasza historia rozpoczyna się od 1986 roku. Wtedy to, z inicjatywy ks. Andrzeja Rabija, ówczesnego proboszcza, odbyły się pierwsze w diecezji (jeszcze przemyskiej) rekolekcje ewangelizacyjne, tzw. „Zerówka”.

Pod takim hasłem przebiegał VIII Przegląd Pieśni Eucharystycznych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, Parafię Świętej Rodziny w Rzeszowie i Chór „Sancta Familia”.

Jubileusz był nadzwyczaj okazały. W niedzielę 21 maja b.r., po uroczystej Mszy św., której oprawę liturgiczną starannie przygotowali członkowie Chóru, w kościele przy ul. Solarza na os. Krakowska Południe odbył się piękny koncert, pełen ciepłych wspomnień z 20-letniej działalności Chóru.

12 listopada 2000 roku Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Górny, Ordynariusz, na Mszy św. o godz. 12.00 dokonał uroczystego poświęcenia naszej świątyni parafialnej pod wezwaniem Świętej Rodziny. Współkoncelebrowało ją 25 kapłanów ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny i tyluż kapłanów diecezjalnych. Obok ks. Marka Winiarskiego MSF, obecnego proboszcza, był obecny pierwszy proboszcz ks. Andrzej Rabij MSF i jego następca ks. Ryszard Boćkowski MSF oraz byli wikariusze, którzy w tej chwili pracują na różnych placówkach w kraju i za granicą. Nie zabrakło najwyższych przełożonych: Prowincjała ks. Joachima Rzeźniczka MSF i jego zastępcy ks. Włodzimierza Burzawy MSF, a także przedstawicieli Kurii Generalnej z Rzymu, ks. Zbigniewa Dykiela MSF.

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

ZGROMADZENI
NA ŚWIĘTEJ
WIECZERZY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 września 2021

(263. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...