2 LUTEGO 2021

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
6102845

Statystyki

1. Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

1.      Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Mateusza Buławę MSF, który został skierowany do Rzeszowa w ramach praktyki duszpasterskiej. Diakona Mateusza polecamy Waszej modlitwie, by ten czas przeżył owocnie i przygotował się do przyjęcia święceń prezbiteratu.

2.      Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Różaniec o 16.30.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży).

Zachęcamy do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej w ciągu dnia w kościele.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą św. poranną śpiewane są Godzinki o Męce Pańskiej. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.      Msza Święta w int. Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.

4.      W przyszłą niedzielę przeżywać będziemyDzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniuzbiórka do puszek na pomoc materialną dla misjonarzy i dzieł przez nich prowadzonych.

5.      Msza Święta w intencji wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę o 15.00. Po mszy spotkanie formacyjne.

6.      W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty spożywcze. Prosimy, aby były to produkty długoterminowe. Dzisiaj możemy zabrać do domu „Torbę miłosierdzia” (wyłożone są na stolikach z prasą) i wypełnioną włożyć do kosza.

7.      Na stolikach z prasą wyłożone są także skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, w tym roku będzie to pomoc dla seniorów. Skarbonki z darem wielkopostnym złożymy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na rzecz Caritas możemy także przekazać 1% podatku dochodowego.

8.      Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne zaplanowane są V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca. Modlimy się i ufamy, że z pomocą Bożą będziemy mogli je przeżyć, co nie było nam dane rok temu.

9.      Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3 klatki 1 – 3 dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 28 lutego o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3 klatki 4 i 5.

10.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli: śp. Ryszard Frankiewicz (l. 69) z ul. Solarza 9 i śp. Bogumiła Maślanka (l. 56) z ul. Lewakowskiego 7. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

ZGROMADZENI
NA ŚWIĘTEJ
WIECZERZY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 września 2021

(263. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...