Menu

I Komunia św.

Licznik

Liczba wyświetleń:
4113745

Statystyki

Zesłanie Ducha Świętego - 20.05.2018

1.      Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy siostry karmelitanki od Dzieciątka Jezus z Mielca. Prosimy siostry o przybliżenie nam swojej posługi.

2.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwo dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

3.      Spotkanie Koła Misyjnego – dzisiaj o godz. 17.00.

4.     Przypominamy, że Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Festyn „Bądźmy Razem”, który odbywa się dzisiaj na Rynku rzeszowskim. Szczegóły na afiszu.

5.      Msza św. w intencji Ojca św., Radia MARYJA i TV Trwam we wtorek o godz. 18.00.

6.     W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji naszej wspólnoty kapłańskiej oraz w int. ks. Proboszcza z okazji imienin. Jest to dar modlitewny od wspólnot parafialnych.

7.      Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w najbliższy piątek o godz. 18.00.

8.     Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, za jej przeżywanie i za uczestnictwo w „białym tygodniu”. Dziękujemy dzieciom za dar ołtarza (4 haftowane ornaty). A rodzicom, i wszystkim zaangażowanym, za pomoc w przygotowaniu kościoła na ten uroczysty dzień.

9.     Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. Miejscem konferencji jest Centrum Arena w Jasionce. Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę internetową. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej.

10.  Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 31 maja. Procesja po Mszy św. o godz. 12.00 przejdzie ulicami: Solarza, Kotuli, Zbyszewskiego i Solarza. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków:

Ołtarz I         Solarza 22,

Ołtarz II        Kotuli 5,

Ołtarz III        Zbyszewskiego 13,

Ołtarz IV       Pleśniarowicza 17.

11.   Tradycyjnie, po Uroczystość Bożego Ciała, odbędzie się w Rzeszowie Finał Festiwalu Wiary. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziemy na plakatach i naszej stronie internetowej.

12.  Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje rekolekcje letnie dla rodzin z dziećmi i osób samotnych w Rajskiem w Bieszczadach. Więcej informacji na plakacie.

13.  Mieszkańcom bloku przy ul. Zbyszewskiego 17 kl. 5 – 8 dziękujemy z ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w niedzielę, 27 maja o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców szeregówek przy ul. Stojałowskiego.

14.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

15.  Jeszcze jutro i we wtorek możemy głosować na projekty osiedlowe w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos można oddać w Domu Kultury KRAK w godzinach od 15.00 do 20.00.

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

wtorek,
22 maja 2018

(142. dzień roku)

Święta

Wtorek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Festiwal Wiary

Wyszukiwanie