Menu

15. Niedziela zwykła - 16.07.2017

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

20.07. - czwartek - Bł. Czesława, kapłana

22.07. - sobota - Św. Marii Magdaleny


1.      Dzisiaj na wszystkich Mszach św. w czasie dziękczynienia, Zygmunt Romanowski – świecki misjonarz Miłosierdzia Bożego, da świadectwo uzdrowienia z trzyletniego paraliżu ciała i wykona pieśni religijne, które śpiewał w Watykanie w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II. Pan Zygmunt wirtuozyjnie gra na gitarze, występował w ponad 30. krajach świata. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na 40. minutowy koncert dziękczynienia. Pamiątką spotkania może być nabycie autorskiej płyty.

2.     Dzisiaj o godz. 12.00 ks. Aliaksiej odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Serdecznie zapraszamy.

3.      W sobotę z racji 22 dnia miesiąc po każdej Mszy św. modlitwa do św. Jana Pawła II i okazja do oddania czci relikwiom.

4.     Wyjazd na nocne czuwanie Misjonarzami Świętej Rodziny na Jasną Górę w sobotę o godz.  11.00  z placu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

5.      W dniach 23 - 30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten jest związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. Samochody i inne pojazdy poświęcimy w przyszłą niedzielę, 23 lipca, po Mszy św. o godz. 12.00. Samochody prosimy ustawić na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Solarza. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akacji MIVA Polska – „jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr”.

6.     Mieszkańcom bloku przy ul. Solarza 19 dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji – w niedzielę, 23 lipca, o godz. 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Solarza 16.

7.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł: śp. Czesław Bernacki (lat 66 ) z ul. Stojałowskiego 4. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….

HASŁO ROKU

Idźcie i głoście

Dzisiaj jest

piątek,
21 lipca 2017

(202. dzień roku)

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Prowincja Polska MSF

Nowy ks. Proboszcz

Pielgrzymka dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń:
3507269

Statystyki

Wyszukiwanie