Menu

Nowy rok szkolny

Inauguracja formacji

Licznik

Liczba wyświetleń:
3599629

Statystyki

25. Niedziela zwykła - 24.09.2017

1.      Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania - dzisiaj o godz. 13.00 w salce parafialnej na parterze.

2.     Dzisiaj w naszej parafii zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numeru PESEL. Wpisując dokładny adres zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości i ulicy. Kod pocztowy nie jest konieczny.

3.     Msza św. w int. Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o godz. 18.00.

4.     Msze św. w intencji członków Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci: w piątek o godz. 18.00 (Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała) i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 (wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus). W tych dniach członkowie Apostolstwa mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.      Grupa Kobiet Katolickich zaprasza na kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, 30 września. Tym razem zaproszenie kierowane jest nie tylko do kobiet, ale do wszystkich, którzy chcą poznać historię niezwykłego człowieka z Neapolu, o. Dolindo, którego wielu ludzi zna już z jego krótkiego zawołania: JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ!  Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 a następnie Pani Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka pierwszej na świecie biografii o. Dolindo, w formie osobistego świadectwa przedstawi nam tę niezwykłą postać. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6.     Krąg Biblijny dla Róż Żywego Różańca w czwartek o godz. 19.00. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

7.      Od przyszłej niedzieli rozpoczną się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, na które zapraszamy codziennie  o godz. 17.30. Tradycyjnie zachęcamy wszystkie wspólnoty do włączenia się w prowadzenie modlitwy. W zakrystii jest wyłożony kalendarz modlitwy różańcowej na październik. Dzieci przedszkolne i szkolne będą spotykały się na modlitwie różańcowej we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Przypominamy, że trwa konkurs dla dzieci „Różaniec mojej rodziny”. Dzieci z pomocą rodziców wykonują różaniec dowolną techniką. Różańce podpisane przynosimy do zakrystii. Prace zostaną zaprezentowane w kościele.

8.     W przyszłą niedzielę w Rzeszowie Krucjata modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 pod Krzyżem na Placu Śreniawitów (obok Zamku). Szczegóły na plakatach.

9.     Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Na Rynku w Rzeszowie w godzinach od 12.00 do 18.00 odbywa się cykl imprez związanych z szeroko rozumianą profilaktyką chorób układu krążenia. Więcej informacji na plakacie.

10.  Mieszkańcom bloku przy ul. Solarza 2 kl. 1 i 2 dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji – w niedzielę, 1 października, o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Solarza 2 kl. 3 i 4.

11.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ministranci rozprowadzają nowy numer POSŁAŃCA ŚW. RODZINY. W numerze m.in. relacja z nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej wspólnocie.

Do wieczności odszedł śp. Tadeusz KIWNIK (lat 62) z ul. Zbyszewskiego 6. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….