Menu

Łagiewniki

Festiwal Wiary

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4777698

Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1.      Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serce Pana Jezusa. W niedzielę o godz. 17.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

2.     Zapraszamy małżeństwa, które są zainteresowane Kręgami Domowego Kościoła na spotkanie we wtorek, po Mszy św. wieczornej.

3.     Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 28 w środę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich: uczniów, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Okazja do spowiedzi dla uczniów we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

4.     Msza św. w intencji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa w środę o godz. 18.00.

5.      W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy na procesje miejską w Rzeszowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 na Placu Farnym. Wieczorem o godz. 19.00 w Parku Sybiraków Koncert „Jednego Serca – Jednego Ducha”.

W naszej parafii w tym dniu Msze św. jak w niedzielę, ale w związku z procesją nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i koronki do Bożego Miłosierdzia.

Procesja po Mszy św. o godz. 12.00 przejdzie ulicami: Solarza, Lewakowskiego, Zbyszewskiego i Solarza. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków:

Ołtarz I          - Lewakowskiego 1

Ołtarz II         - Lewakowskiego 3a i 3b

Ołtarz III        - Lewakowskiego 13

Ołtarz IV       - Zbyszewskiego 4

- Konstrukcje drewniane do ołtarzy można pobrać u Pana kościelnego we wtorek i środę po Mszy wieczornej (do godz. 19.00). Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesji w albach. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. W przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego będzie można włożyć płatki kwiatów na procesję. Zachęcamy do udekorowania okien i domów oraz prosimy o przestawienie samochodów na czas trwania procesji. - Przez oktawę Uroczystości procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.30.

6.     Tradycyjnie po Uroczystość Bożego Ciała, w piątek i sobotę, odbędzie się w Rzeszowie Finał Festiwalu Wiary. Więcej informacji na ulotkach i naszej stronie internetowej.

7.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za  posługę kapłańską w naszej parafii ks. Andrzeja i ks. Sylwestra. Serdecznie Was zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.     Msza św. dla wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Po Mszy okazja do oddania czci relikwiom św. Faustyny.

9.     Zachęcamy do udziału w II Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Dzień Ojca 23 czerwca (niedziela). Początek w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13.00. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.

10.  Zapraszamy mężczyzn na Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd z parafii 22 czerwca. Zapisy w kancelarii oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie.

11.   Mieszkańcom szeregówek przy ul. Stojałowskiego dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza w ich intencji – w niedzielę, 23 czerwca o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Stojałowskiego 4 kl. 1 – 5.

12.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer MIŁUJCIE SIĘ, a ministranci rozprowadzają „Posłańca Świętej Rodziny”.

Do wieczności odeszli: śp. Anna Szostek (lat 81) z ul. Solarza 4 i śp. Krzysztof Opaliński (lat 67) z ul. Lewakowskiego 5. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

wtorek,
18 czerwca 2019

(169. dzień roku)

Święta

Wtorek, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki