Menu

Misje Święte

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5734536

Statystyki

30. Niedziela Zwykła - 25.10.2020

Przypominamy, że:

- Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

- Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

- Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

- W naszym kościele może przebywać jednocześnie 180 osób na całej powierzchni kościoła i chóru.

1.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.15. Dzieci spotykają się na wspólnej modlitwie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. W sobotę zakończenie nabożeństw.

2.   Msza św. w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o godz. 18.00.

3.   W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i koronki do Bożego Miłosierdzia. Msze na cmentarzach Rzeszowa o 14.00 (o ile nie zostaną ogłoszone nowe obostrzenia, wtedy Msza św. będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 14.00). Prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej. W niedzielę o godz. 17.15 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. O 18.00 Msza św. za zmarłych.

4.   Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje, by rozłożyć nawiedzenie grobów na kolejne dni listopada. W bieżącym roku przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

5.   Na stolikach z prasą wyłożone są kartki wypominkowe, które można składać w kancelarii i zakrystii.

6.   Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

7.   Mieszkańcom bloku Solarza 6 dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza w ich intencji – 1 listopada o godz. 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 4 klatka 1 i 2.

8.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.   

9.   Samorządowa Rada Osiedla Krakowska – Południe zachęca mieszkańców do zagłosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2021 r. na osiedlowe wnioski:1) Remont ulicy Pleśniarowicza;2) Pakiet zajęć/imprez sportowych, oświatowych i kulturalnych dla mieszkańców Osiedla Krakowska - Południe.Głosowanie rozpoczęło się 23 października i potrwa do 2 listopada br. Szczegóły na plakatach i ulotkach, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.Zagłosować mogą dorośli, ale także rodzice w imieniu swoich dzieci.

Do wieczności odeszli: śp. Marek Greszta, śp. Zbigniew Świder, śp. Emilia Arast, śp. Katarzyna Mucha i śp. Józef Zbaraza, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

niedziela,
25 października 2020

(299. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Trzydziesta Niedziela zwykła albo Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...