Menu

Spotkanie z misjonarzem

Licznik

Liczba wyświetleń:
4206208

Statystyki

15. Niedziela zwykla - 15.07.2018

1.      Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Krzysztofa Sokoła MSF – misjonarza z Papui Nowej Gwinei, który wygłosi do nas słowo Boże. Taca zbierana w czasie dzisiejszych Mszy św. przeznaczona będzie na dzieła misyjne prowadzone przez ks. Krzysztofa.

2.     Wyjazd na nocne czuwanie z Misjonarzami Świętej Rodziny na Jasną Górę w sobotę o godz. 11.00 z placu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

3.      W dniach 22 - 29 lipca 2017 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten jest związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. Samochody i inne pojazdy poświęcimy w przyszłą niedzielę, 22 lipca, po Mszy św. o godz. 12.00. Samochody prosimy ustawić na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Solarza. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akacji MIVA Polska – „jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr”. W planach zaopatrzenia w środki transportu jest także zakup traktora dla ks. Ludwika Wawrzeczki MSF na Madagaskarze.

4.     Organizujemy kolejną zbiórkę „Makulatury na misje”, która odbędzie się 25 lipca (środa). Kontener na makulaturę będzie ustawiony na placu kościelnym przez cały dzień.

5.      Mieszkańcom bloku Solarza 23 dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w niedzielę, 22 lipca o godz. 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 22.

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli:

śp. Stanisław Pawłowski (lat 76) z ul. Solarza 4 i śp. Antoni Marszałek (lat 88) z ul. Rataja 4a. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

poniedziałek,
16 lipca 2018

(197. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Wyszukiwanie