Menu

Rozpoczęcie formacji

Licznik

Liczba wyświetleń:
4307813

Statystyki

Diakonia Uwiebienia Boga Tańcem powstała w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Do wspólnoty dołączyły osoby spoza DA i od 2010 roku Diakonia spotykała się regularnie najpierw raz w miesiącu, a później raz w tygodniu. Pierwszym animatorem Diakonii był ks. Paweł Sobczak MSF. W lipcu 2011 roku Diakonia zorganizowała warsztaty prowadzone przez Wspólnotę Nowe Jeruzalem z Krakowa. W roku 2012 członkowie Diakoni, chcąc podzielić się z innymi tą formą modlitwy, zorganizowali dwukrotnie Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem, które odbyły się 28 stycznia i 9 czerwca.

Diakonia zaprasza osoby dorosłe (od 18 do 100 lat) w każda środę o godz. 19.30 (w sali na piętrze) na uwielbianie Pana Boga poprzez gest i taniec. Spotkania mają charakter modlitewny i połączone są nauką tańców izraelskich.

ODPOWIEDZIALNY:

Ks. Sylwester Robak MSF

ZAPROSZENIE

na

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem

18 listopada (sobota) 2017 - Parafia Świętej Rodziny

Rozpoczęcie o godz. 9.00 (rejestracja od 8.30)

Zakończenie wieczorem ok. godz. 21.00

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada (niedziela)

przez formularz lub na adres mailowy:

Koszt uczestnictwa 50 zł (w tym dwa posiłki)

szczegóły na plakacie poniżej

 

Zapraszamy

Diakona Uwielbienia Boga Tańcem przy parafii Świętej Rodziny

i ks. Łukasz Biełusz MSF – opiekun diakonii

Zgłoszenie na Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem - 18 listopada (sobota) 2017 - Parafia Świętej Rodziny. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada (niedziela).

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Zatańczyć siebie

       Podobno kiedy św. Teresa z Ávilii otrzymała zgodę, aby w domu, w którym mieszkała wraz z innymi zakonnicami, mógł na stałe przebywać Najświętszy Sakrament - wyjęła kastaniety i wszystkie… zatańczyły. Jak piękny to mógł być taniec daje wyobrażenie scena z filmu Iberia w reż. Carlosa Saury, w której tancerki w przypominających habity sukniach i welonach - niczym zakonne kwefy - tańczą do muzyki hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albeniza.

       Św. Teresa, tańcząc ze swoimi siostrami przed Najświętszym Sakramentem, postąpiła jak nasi przodkowie, dla których taniec był oczywistym i naturalnym sposobem wyrażania emocji.

       Taniec od zarania dziejów był sposobem podtrzymywania więzi człowieka z Bogiem czy bóstwami, z drugim człowiekiem, a wręcz z całą wspólnotą plemienną czy religijną. Był prawdopodobnie najstarszą w dziejach ludzkości sztuką, uprawianą nie tylko przez wybranych, ale przez niemal ogół społeczeństwa. "Taniec był ściśle zespolony z całym kompleksem magiczno-religijnym - mówi prof. Roderyk Lange, choreolog i antropolog tańca - był w służbie duchów i bogów. U zarania ludzkości aspekt duchowy tańca był bowiem bardzo istotny". Niepiśmiennym społecznościom taniec umożliwiał wyrażanie głębokich i złożonych treści bez konieczności ich werbalizacji. Te zazwyczaj bardzo intensywne doświadczenia wyrażane tańcem, wzmacniały poczucie więzi wspólnotowych.

Fragment artykułu z Portalu DEON - czytaj więcej

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem, 9.06.2012

Po raz trzeci odbyły się w naszej Parafii "Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem", które prowadziła Diakonia Uwielbienia Tańcem z opiekunem ks. Pawłem Sobczakiem MSF. Więcej zdjęć z warsztatów pod adresem: https://picasaweb.google.com/ivvena/WarsztatyUwielbieniaTancem30#

Powrót

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem - 28.01.2012

Diakonia Uwielbienia Tańcem od dwóch lat spotyka się przy naszej Parafii. We wtorkowe wieczory członkowie Diakoni uwielbiają Pana Boga poprzez gest i taniec. W lipcu 2011 roku Diakonia zorganizowała warsztaty prowadzone przez Wspólnotę Nowe Jeruzalem z Krakowa. W tym roku członkowie Diakoni, chcąc podzielić się z innymi tą formą modlitwy, zorganizowali Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem, które odbyły się 28 stycznia 2012 roku. W warsztatach wzięło udział około 50 osób. Więcej zdjęć z warsztatów pod adresem: https://picasaweb.google.com/ivvena/WarsztatyUwielbieniaTancem?authkey=Gv1sRgCMitwIvI78y5KQ

Powrót