swietarodzina.org.pl

Zgłoś intencję mszy - jak to zrobić?

Intencje mszalne to świetny sposób na połączenie się z bliskimi i nawiązanie kontaktu ze światem. Można je odprawiać w dowolnym momencie dnia. Po prostu poproś osobę, którą najbardziej kochasz, aby była dla ciebie "obecna", zwłaszcza w czasie mszy, kiedy może być dla ciebie bardziej dostępna. Najważniejsze jest, aby każdego dnia znaleźć czas w swoim napiętym grafiku na tę prostą modlitwę. Nie wymaga ona wiele wysiłku, a może mieć ogromny wpływ na twój dzień.

Jak zgłosić intencję mszy?

Intencje mszalne są proste. Wystarczy spisać intencję i podpisać ją. Następnie możesz przesłać swoją intencję w formie listu, e-maila lub wiadomości tekstowej do proboszcza parafii, który je zatwierdzi i odczyta w trakcie mszy świętej.

Zglos intencje mszy

Do kiedy zgłosić intencję mszy?

Nie jest konieczne zgłaszanie intencji mszalnej przed Mszą. W rzeczywistości lepiej jest poczekać z tym do czasu, gdy po Mszy św. będziesz mógł zastanowić się nad przeżytym doświadczeniem i zdecydować, czy chcesz zmienić, czy też kontynuować swoją pierwotną intencję.

Jeśli jednak masz jakieś obawy dotyczące tego, co Bóg może powiedzieć podczas mszy, dobrze jest podzielić się nimi z księdzem wcześniej, aby mógł się nimi zająć podczas mszy.